بازگشت
جستجو
بازگشت به لیست اخبار

دوربین های حرارتی سانل

چهارشنبه, 13 تیر 1397

دوربین های حرارتی سانل – ابزاری قدرتمند برای جلوگیری از آتش سوزی جنگل

بر اساس اطلاعات دریافتی از پژوهش ها، به طور میانگین، سالانه بیش از 200,000 مورد آتش سوزی در جنگل رخ می دهد، که در این حوادث بیش از 0.1 درصد جنگل های جهان از بین می روند.

 

این واقعه بسیار سریع اتفاق می افتد و موجب تخریب سنگین یا حتی از بین رفتن کلی جنگل می شود. همچنین خاموش کردن و جلوگیری از پیشرفت آن نیز بسیار دشوار و خطرناک است. بنابراین برای جلوگیری از حادث شدن این اتفاق، پیاده سازی یک سیستم برای هرچه سریعتر فهمیدن وقوع آن، امری ضروری است. بر اساس آمار، 95 درصد آتش سوزی ها در جنگل کم دامنه و قابل کنترل هستند و تنها 5 درصد از آن ها غیر قابل مهار و وسیع هستند. پیشگیری از آتش سوزی در جنگل، نه تنها به برقراری مکانیزم های اضطراری، سیستم اجرایی قدرتمند و گروه آموزش دیده و سازمان یافته مقابله با حریق احتیاج دارد، بلکه نیازمند دستگاه های نظارت ویدئویی و هشدار دهنده پیشرفته نیز هست تا آتش را در همان ابتدای زبانه کشیدنش شناسایی کند.

 

دوربین های نظارتی برای کنترل و نظارت از راه دور جنگل ها به کار گرفته می شوند و در این زمینه دوربین های معمول مورد استفاده برای نظارت دارای ضعف ها و اشکالاتی هستند. در جنگل های وسیع، آتش سوزی توسط یک منشا مبهم ایجاد می شود. از این رو تشخیص وقوع و شروع آتش سوزی، توسط دوربین های معمولی غیر قابل دیدن و تشخیص است. و زمانی که دود حاصل از آتش سوزی افزایش یابد و به بزرگی لازم برسد تا با دوربین قابل دیدن باشد، دیگر آتش گسترش پیدا کرده و زمان زیادی از دست رفته است. از طرفی وجود دود و مه ایجاد شده توسط آتش، یافتن محل و منبع آتش سوزی را بسیار سخت می سازد.

 

با کمک توسعه و پیشرفت فناوری های امنیتی، این مساله توسط فناوری تصویر برداری حرارتی، حل شده است. مبنای این فناوری بر این اصل است که هر جسمی، تا زمانی که دارای دمایی بالاتر از صفر کلوین باشد، از خود اشعه مادون قرمز تابش می کند. اشعه تابش یافته، بسته به دمای جسم، متفاوت است. از این رو با تشخیص اشعه تابیده شده از جسم، می توان دمای آن را تخمین زد. این اصل، زمینه ای برای به وجود آمدن دوربین هایی تحت عنوان دوربین های حرارتی شده است.

شرکت سانل، پس از سال ها پژوهش اختصاصی در این حوزه، در نیمه ی دوم سال 2014، انواع محصولات تصویر برداری هشدار دهنده شبکه را عرضه کرده است. محصولات تصویربرداری حرارتی سانل در ابتدای سال 2015، به یک ابزار قدرتمند در مبارزه با آتش سوزی جنگل ها بدل شده است، به طوری که تا نیمه اول این سال، بالغ بر 5 میلیون دستگاه تصویربرداری حرارتی به فروش رسانیده است.     

نمایندگی فروش رسمی و انحصاری شرکت Sunell Security در اختیار شرکت آوابصیر می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به شرکت سانل و شرکت آوابصیر، روی لوگوی مربوطه کلیک نمایید:

 

نظرات
نظر بدهید بستن فرم ثبت نظر
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner